Студенти ФНСА вшанували День пам’яті Жертв геноциду кримськотатарського народу

18.05.2023 року доцентом кафедри аерокосмічної геодезії та землеустрою Лілією Скрипник була проведена лекція зі здобувачами вищої освіти ОС «Магістр» академічної групи ЗК – 107М у дистанційному форматі щодо вшанування пам’яті Жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 2023 року виповнилося 79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Згідно з ухвалою Верховної Ради України, день 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

На онлайн-лекції було відмічено, що 18 травня 1944 року приблизно 200 тисяч кримських татар були депортовані з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини.

Саме 79 років тому за вказівкою вождів тоталітарного режиму, примусово депортували у віддалені регіони радянського союзу кримських татар, а з ними й представників інших національних меншин.

Здобувачі вищої освіти висловили свої думки з приводу того, що біль кримсько-татарського народу – це біль і українського народу, який наразі веде боротьбу за свою ідентичність, незалежність та незламність.

З 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримських татар.