Нормотворча співпраця ФНСА НАУ з Асоціацією «Аеропорти України» цивільної авіації

8 лютого 2024 року у Міжнародному аеропорту «Київ» імені Ігоря Сікорського» відбулось планове засідання Аеродромно-технічного комітету Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУЦА) під  керівництвом  Президента асоціації Петра Липовенка.

У заході взяли участь представники Мінвідновлення України, Міноборони України, Державіаслужби України, міжнародних аеропортів «Бориспіль», «Київ» (Жуляни), «Івано-Франківськ», «Львів» імені Данила Галицького», «Ужгород», «Одеса», «Хмельницький», «Черкаси», ДП «Антонов», Національного авіаційного університету (НАУ), ТОВ «Інституту «Укрдорпроект», ТОВ «Київаеропроект», ТОВ «Мастер-авіа»,  ДП «Дорожній науково-технічний центр (Дорцентр)», ТОВ «Уніпром» та ін.

Були розглянуті проблемні питання доопрацювання та узгодження проєкту державних будівельних норм (ДБН) В.2.3-ХХ:2023 Споруди транспорту. Аеродроми. Частина 1. Проєктування. Частина 2. Будівництво.

Розроблення проєкту ДБН виконується НАУ – базовою організацією  Мінвідновлення України з науково-технічної діяльності у будівництві з науково-технічного, дослідного, методичного та інформаційного забезпечення нормування проєктування та будівництва об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, безпеки і доступності під час експлуатації.

Проєкт ДБН розробляється на заміну СНиП 2.05.08-85 «Аэродромы» з метою нормативного забезпечення процесів проєктування та нового будівництва, реконструкції і капітального ремонту аеродромів цивільної авіації, розташованих на території України.

Завідувачем кафедри інфраструктури авіаційного транспорту НАУ Олександром Дубиком була презентована друга редакція проєкту ДБН, висвітлені результати та проблеми її доопрацювання та узгодження.

Доцент кафедри інфраструктури авіаційного транспорту НАУ, Голова аеродромно-технічного комітету ААУЦА Галина Агєєва висвітлила питання, пов’язані із дотримання вимог Закону України «Про будівельні норми» стосовно використання параметричного методу нормування в будівництві.

У обговоренні взяли участь представники Мінвідновлення України, Державіаслужби України, керівництва Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації, проектних, будівельних та експлуатаційних організації.

ФНСА багато років співпрацює з ААУЦА, яка є не тільки зовнішнім стейкхолдером ОПП «Автомобільні дороги і аеродроми», «Проєктування та експлуатація аеродромів» спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», але й забезпечує процеси науково-технічного супроводу окремих етапів розроблення проєкту ДБН.