Сьогодення і майбутнє роботи зі студентами Факультету наземних споруд і аеродромів зі студентами

          16 квітня відбулась онлайн-зустріч в.о. декана Факультету наземних споруд і аеродромів Октябрини ЧЕМАКІНОЇ, заступників декана Валентини ГРАБОВЧАК та Геннадія ТАЛАВІРИ зі студентами факультету.

Під час зустрічі представники деканату надали змістовну інформацію щодо проходження сесії, формування рейтингу успішності, терміни практик, які будуть проходити студенти влітку та алгоритм поселення у гуртожиток Студентського містечка НАУ на наступний навчальний рік.

В.о. декана ФНСА Октябрина ЧЕМАКІНА розповіла студентам про результати заходів які відбулись на факультеті за її ініціативи та у дружній  співпраці з заступником декана Грабовчак В.В..  

Для організації набуття студентами розширених фахових компетенцій на ФНСА створено і затверджено на Вченій раді університету Інноваційний навчально-виробничий центр, до складу якого ввійшли  відповідні центри кафедр, лабораторії, філії кафедр, творчі майстерні, наукові гуртки . ІНВЦ ФНСА позиціонується як осередок впровадження в навчальний процес елементів дульної освіти, співпраці з стейкхолдерами, бази для формування індивідуалізації надання фахових компетенцій випускникам  по всім освітньо-професійним програмам на кафедрах факультету.

Важливим змістом життя факультету стало проведення заходу ФОРУМ ФНСА «МІСЬКЕ СЕРЕДОВИЩЕ – ХХI СТОЛІТТЯ. РЕКОНСТРУКЦІЯ, РЕВІТАЛІЗАЦІЯ, РЕАБІЛІТАЦІЯ», в рамках якого проведено 6 всеукраїнських та міжнародних наукових конференції, низка круглих столів з обговорення співпраці з стейкхолдерми, хакатон, воркшоп, виставки тощо.

Проведено активну роботу щодо розширення переліку і залучення роботодавців,  підписання меморандумів про співпрацю: ДП “НДІГК”, ГО “СПІЛКА УРБАНІСТІВ УКРАЇНИ”, ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського», ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»,  ДП «Дорожній науково-технічний центр», ПАТ «Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву»,   ТОВ «АСКАНСАЛТІНГ та ін.».

  Розпочато спільну роботу науковців і студентів (проведення партисипативних воркшопів, формування кейсів дипломного проектування тощо) на виконання Меморандумів про співпрацю із Миколаївською міською радою. з Бучанською міською радою і з Бучанською агенцією регіонального розвитку.

За ініціативи декана і завідувачі кафедр викладачі та студенти факультету долучені до проектів із відновлення України:  співпраця з громадою міста Бучі в рамках розвитку індустріального парку «BuchaTechnoGarden» та аеропорту «Антонов»; участь в реалізації Програми економічного і соціального розвитку м. Києва; участь в конференції USAID АГРО «Розвиток просторового планування територій громад Київщини»; нормотворчаспівпраця ФНСА НАУ з Асоціацією «Аеропорти України» цивільної авіації;  участь вчених ФНСА Національного авіаційного університету в створені Містобудівного кодексу України та ін..

На теренах міжнародної співпраці   кафедра інфраструктури авіаційного транспорту ФНСА і Praediuv Consulting Malta Limited and MATKosovoLLC розглянули вектори взаємодії з напряму гуманітарного розмінування: організація підготовки студентів і курсів підвищення кваліфікації.

Важливою подією позиціонування НАУ в освітній архітектурній спільноті стало запрошення в.о.декана Чемакіної О.В. як постійного спікера  з питань архітектурної освіти на Українському БудівельномуКонгресі.

Активно працює сектор навчально-виховної роботи зі студентами:  партисипативний воркшоп  – активація території індустріального парку BuchaTechnoGarden ”; участь студентів у Міжнародному фестивалі KYIV FASHION 2024;  у Метрономі з циклу “Безбар’єрність та інклюзивне будівництво, як пріоритетний розвиток галузі; цікаві зустрічі із відомими архітекторами-практиками, роботодавцями, зустрічі із випускниками, фахівцями, блогерами; зустрічі в.о. декана та заступників декана зі Студентською радою і студентами ФНСА з метою обговорення інноваційних підходів в навчальному процесі.

 На зустрічі було представлено проміжний  аналіз опитування студентів за анкетою «Питання декана», яка створена для з’ясування думок  молоді щодо технологій здійснення навчального процесу на факультеті та рівня задоволеності від навчання. Опитування триває.

В ході зустрічі студенти висловили свої враження про навчання в університеті та задавали чимало питань,  які були спільно обговорені. Чемакіна О.В. наголосила, що стратегія і тактика розвитку факультету,  розвитку спеціальностей «Архітектура», «Будівництво», «Дизайн», «Містобудування», ГІС, Землевпорядкування  в профільному напряму ФНСА мають формуватися і розвиватися для студентів, разом зі студентами та відповідно до їх майбутніх планів кар»єрних зростань.  

18_04_24_1
18_04_24_3
18_04_24_2