ВПЕРШЕ НА ФАКУЛЬТЕТІ НАЗЕМНИХ СПОРУД І АЕРОДРОМІВ ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЇ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

8 травня 2024 року став визначним для Факультету наземних споруд і аеродромів Національного авіаційного університету. Аспірант Ян Шилинь, громадянин Китайської Народної Республіки, успішно захистив дисертацію на звання доктора філософії у галузі знань 19 «Архітектура та будівництво». Його робота “Використання вуглецевих нанотрубок в дорожньому і аеродромному будівництві при динамічних навантаженнях” була прилюдно захищена за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Науковий керівник, професор кафедри комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів, доктор технічних наук, професор  Олександр Васильович Степанчук підкреслив значимість досліджень аспіранта в галузі покращення якості та ефективності будівництва дорожніх та аеродромних об’єктів.

У дискусії взяли участь голова і члени спеціалізованої вченої ради, а також видатні фахівці з різних галузей будівництва, серед яких:

• Барабаш Марія Сергіївна, доктор технічних наук, професор, професор кафедри комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів Національного авіаційного університету;
  • Горб Олександр Григорович, кандидат технічних наук, доцент,  доцент кафедри комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів Національного авіаційного університету;
  • Дубик Олександр Миколайович, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри інфраструктури авіаційного транспорту Національного авіаційного університету;
  • Онищенко Артур Миколайович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри мостів, тунелів та гідротехнічних споруд Національного транспортного університету;
  • Сідун Юрій Володимирович, кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобільних доріг та мостів Національного університету «Львівська політехніка»;
  • Трачевський В’ячеслав Васильович, кандидат хімічних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу термостійких полімерів і нанокомпозитів Інституту хімії високомолекулярних сполук.

Дисертація, яка була захищена англійською мовою, привернула увагу як вітчизняних, так і закордонних експертів у галузі будівництва. Важливість цієї роботи полягає в тому, що вона може відкрити нові горизонти у покращенні безпеки і тривалості експлуатації доріг та аеродромів, що, в свою чергу, позитивно позначиться на розвитку транспортної інфраструктури. Результати дослідження Яна Шилиня відкривають нові перспективи використання передових матеріалів у будівництві, що може значно поліпшити якість і тривалість експлуатації транспортної інфраструктури.

Ця подія є ще одним кроком уперед у розвитку науки та технологій у будівництві та свідчить про міжнародне співробітництво та взаємне зацікавлення у вирішенні актуальних проблем сучасності.

Щиро вітаємо Яна Шилиня з успішним захистом дисертації і бажаємо подальших наукових здобутків!