ФАКУЛЬТЕТ

НАЗЕМНИХ СПОРУД І АЕРОДРОМІВ

Положення про факультет

Історія факультету

Факультет наземних споруд та аеродромів є фундатором Національного авіаційного університету та здійснює підготовку інженерних кадрів авіаційної галузі з часу його заснування у 1933 році. Створення Київського авіаційного інституту стало можливим завдяки досягненням та результатам економічного розвитку, відновлення економіки країни після розрухи громадянської війни спричиненої Жовтневим переворотом 1917 року. На час прийняття рішення про формування інституту було створено “фундамент соціалістичної економіки та побудовано соціалізм в СРСР і народне господарство було радикально реконструйовано”. Країна з аграрним укладом економіки перетворилася на індустріально розвинену країну. Економічні перетворення здійснилися у короткі терміни та за рахунок власних коштів, здобутих від продажу сировини та зерна.

Створення соціально-економічного фундаменту (за Карлом Марксом і Фрідріхом Єнггельсом – експроприація приватної власності, товарно-грошових відносин і ринку) під державу-комуну, як в його ленінському (1918-1920) так і сталінському (1929-1932) різновидах закінчувалося економічним колапсом і голодом. Промислове обладнання для фабрик, заводів, теплових та водних електростанцій і інших виробництв закуповувалося в  країнах Заходу, який на той час переживав економічну депресію і ціни на збіжжя проти цін на промислові товари впали. План економічного розвитку СРСР передбачав сплачувати за імпортовані промислові товари виручкою від продажу зерна і, як виявилося, це потребувало більше зерна. Такий стан справ спричинив посилення експлуатації селянства, що призвело до виникнення голоду і загибелі мільйонів людей, у тому числі і через створення штучних умов голоду: з січня 1933 року по всій Україні, окрім західної частини, яка перебувала у складі Польщі, розпочалося вилучення всього проодовольства у селян і блокування їх в голодуючих селах.

Колектив

ЧЕМАКІНА Октябрина Володимірівна

в.о. декана факультету
кандидат архітектури, доцент

ТАЛАВІРА Геннадій Миколайович

заступник декана з навчальної роботи
кандидат технічних наук, доцент

ГРАБОВЧАК Валентина Валентинівна

Заступник декана з профорієнтаційної та виховної роботи
кандидат технічних наук

ТЕРЕХОВА Марина Вікторівна

провідний фахівець, диспетчер

ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗОЯ АНДРІЇВНА

голова студ.ради ФНСіА

ДАШКОВА Світлана Вікторівна

профспілка ФНСіА

Вишневська Аліна Володимирівна

провідний фахівець

Меморандуми про співпрацю

Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтв і дизайну ім.Бойчука
Національна академія Мистецтва України.
Науково-дослідний інститут українознавства
Комунальний заклад вищої освіти "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грущевського"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий дім "Гельветика"
Державне підприємство "Дорцентр"