Вивчаємо приаеродромні території, залучаємося до ініціатив громадськості та урбаністів

Упродовж першої декади 2023 року на кафедрі інфраструктури авіаційного транспорту ФНСА проведена низка навчальних занять, тематика яких пов’язана з просторовою організацією територій та приурочена до Всесвітнього дня містобудування (урбанізму).

Зокрема, це – лекційні та практичні заняття з дисципліни «Просторова організація та забудова приаеродромних територій», проведені Дійсним членом Академії будівництва України, доцентом кафедри Галиною Агєєвою.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» ОПП «Автомобільні дороги та аеродроми» мали можливість долучитися до вивчення проблем просторового зонування територій навколо аеропортів з умов впливу авіаційного шуму, пошуку відповідних засобів та заходів їх захисту.

Особлива увага під час занять була приділена особливостям побудови та використання карт шумів для пошуку відповідних планувальних рішень забудови та просторової організації територій.

Результатом вивчення стали змістовні доповіді здобувачів та презентації, в яких відображена та проаналізована практика комплексного підходу до реалізації заходів зниження шкідливого впливу авіаційного шуму в аеропортах Лос-Анджелеса, Каліфорнія, США; Чангі, Сінгапур; Болоньї імені Гульєльмо Марконі, Італія; Тель-Авіва імені Бен-Гуріона, Ізраїль (Марко Левкович); Хітроу, Лондон, Великобританія; Сан-Франциско, Каліфорнія, США; Сіднея імені Кінгсфорд Сміта, Австралія (Артемій Бахуринський), Льежа, Бельгія; Хунцяо, Шанхай, Китай (Влада Покорук) та ін.

Активно залучаємося до ініціатив громадськості та урбаністів, вчимося аналізувати і розмірковувати.

Крокуємо далі!