Майбутні архітектори вивчають планувальні та конструктивні рішення ангару НАУ

24 квітня 2023 року під керівництвом Дійсного члена Академії будівництва України, к. т. н., с. н. с., доцента кафедри інфраструктури авіаційного транспорту Галини Агєєвої були проведені планові заняття з навчальної дисципліни «Будівлі та споруди аеропортів», присвячені комплексам авіаційно-технічних баз та зонам оперативного обслуговування повітряних суден на перонах, місцях стоянок та спецмайданчиках.

Особлива увага була приділена ангарам, їх технологічним, об’ємно-планувальним, конструктивним та інженерним рішенням; практиці блокування з виробничими та навчальними корпусами.

Здобувачі вищої освіти НАУ вже понад 40 років мають виняткову можливість вивчати практику проектування, будівництва та експлуатації таких споруд на прикладі виробничого ангара, побудованого за експериментальним проєктом на території НАУ у 1982 році. Останній має значні розміри в плані – 120 х 60 м; унікальні конструктивні, технологічні та інженерні рішення мембранних панелей покриття ангарного корпусу.

Слід додати, що до експериментальних досліджень мембранних панелей покриттів ангарів, які проводилися АТ «Український науково-дослідний та проєктно-вишукувальний інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського» впродовж 1974-1989 років, були залучені викладачі кафедри будівель та споруд аеропортів НАУ.

На факультеті наземних споруд та аеродромів (ФНСА) існує багаторічна практика проведення практичних занять в ангарі, зокрема, з навчальних дисциплін «Будівельна механіка» (спеціальність 192 Будівництво та цивільна інженерія), «Типологія будівель та споруд» (спеціальність 191 Архітектура та містобудування) та ін.

Для сьогоднішніх студентів 3-го курсу спеціальності 191 «Архітектура та містобудування» (ОПП «Дизайн міського середовища») будівля ангару є «знаковою» на їх творчому шляху. Саме в ангарі, у серпні 2020 року проводився творчий конкурс абітурієнтів, результати якого були вирішальними для вступу до НАУ.

Впевнено крокуємо далі!